قسمتی از مقاله صنایع چاپ و بسته بندی سال پنجم – شماره سی و هشتم – خرداد 1392

آقای شایسته منش مدیر عامل شرکت تولیدی چسب کار با 45 سال سابقه خوشنامی درخشان در تولید انواع نوارهای خودچسب ، عایق برق ، نسوز ، تحریر و ایزوله لوله و پروتکشن فیلم ( لایه محافظتی صنعتی ) در خصوص کیفیت محصولات داخلی در مقایسه با چسب های خارجی گفت : خوشبختانه با توجه به داشتن تجربه کافی شرکت چسب کار در زمینه تولید چسب ، محصولات این شرکت از نظر کیفیت از جایگاه بالایی برخوردار بوده و با توجه به اهمیت آموزش و تاثیر مستقیم آن بر روی تولید ، پرسنل شرکت چسب کار همراه با جدیدترین متدهای تولید و نوآوری های این صنعت آشنا و از دستاوردهای علمی در خطوط تولید استفاده می کنند. وی کیفیت چسب ایرانی را بهتر از چسب های وارداتی دانسته و گفت : با توجه به اهمیت درک نیاز واقعی مصرف کننده و نیز امکان ایجاد تعامل بهتر بین تولید کننده و مصرف کننده ایرانی ، برآورد شدن نیاز مصرف کننده آسان تر و امکان پذیرتر است. برای مثال یک مشتری بر اساس نیازهای فنی بسته بندی محصول خود ، می تواند چسب خاصی را با مشخصات فنی و فیزیکی منحصر به فرد سفارش دهد و به روش آزمون و خطا ، چسب مورد نیاز خود را بدست آورد.

شایسته منش میزان تولیدات داخلی چسب را متناسب با میزان مصرف در کشور دانسته و افزود : با توجه به میزان مصرف انواع چسب در کشور ، تولید داخل متناسب میزان با مصرف کشور بوده حتی در برخی موارد نیز تولید ، بیش از میزان مصرف است که مازاد تولیدات امان صادر می شود.

وی مشکلات تولید چسب در ایران را مشابه با سایر تولید کنندگان دانسته و اظهار داشت : مشکلات تولید کنندگان در ایران کم و بیش مانند هم هستند.

شایسته منش تاکید کرد باید مسیر بورکراسی اداری برای تولید کننده کوتاه شود تا آنها بتوانند زودتر به نتایج برسند و نیز به مشکلات گمرکی و ورود مواد اولیه مورد نیاز اشاره نمود.

ایشان در ادامه افزود : تکنولوژی و کیفیت مواد اولیه تولید چسب در ایران در حد مطلوبی است و با توجه به اهمیت فن آوری و به روز بودن خطوط تولید و تاثیرات آن در کیفیت ، شرکت چسب کار همواره در فرآیند تولید با علم روز پیشرفت کرده و با فرستادن مسوولین فنی خود به کشورهای صاحب صنعت دانش تولید خود را افزایش داده است .

وی گفت : با توجه به اینکه صنعت چسب سازی نیاز به صنایع بالا دستی و پایین دستی خود دارد جهت افزایش کیفیت تولید چسب در ایران باید تولیدات سایر صنایع نیز با افزایش کیفیت همراه و مناسب با استاندارهای جدید جهانی باشد مثلا" تولید کنندگان فیلم هائی که در تولید چسب کاربرد داد اگر محصولاتشان منطبق با استانداردهای روز جهان باشد قطعا" چسب تولیدی ما نیز از کیفیت بهتری برخوردار خواهد بود.

شایسته منش در پایان اظهار امیدواری نمود که به شرط جلوگیری از واردات ، تولید کنندگان ایرانی بتوانند با تلاش مظاعف بر مشکلات موجود فائق آیند و کشورمان ایران را از ورود کالای خارجی بی نیاز سازند.